“Основною метою пробаційного нагляду є не покарання, а допомога людині змінити поведінку, що призвела до правопорушення, та повернутися до соціуму. Мотиваційне консультування допомагає правопорушникам не тільки усвідомити свої помилки, але й відчути підтримку на шляху до змін”, — Наталія Дудка, старший викладач кафедри підвищення кваліфікації працівників пробації Пенітенціарної академії України.
15 квітня для працівників Державної установи «Центр пробації» та науково-педагогічних працівників кафедри підвищення кваліфікації працівників пробації Інституту професійного розвитку Пенітенціарної академії України відбувся вебінар на тему «Мотиваційне консультування. Як мотивувати клієнтів пробації до змін». Під час заходу учасники мали змогу зануритись у тонкощі того, як вибудувати правильну стратегію спілкування з людьми, які вчинили правопорушення.
Захід провела Наталія Дудка, старший викладач кафедри підвищення кваліфікації працівників пробації, яка пройшла спеціалізоване навчання в рамках Проєкту ЄС «Право-Justice». Викладачка Академії поділилася практичними знаннями та науково-обґрунтованими підходами до мотиваційного консультування, що включають як внутрішні стимули, так і зовнішню підтримку.
Подібні вебінари є простором професійного діалогу, що допомагають формувати спільне бачення разом з практичними працівниками пробації, обмінюватися досвідом і вдосконалювати підходи до роботи з людьми, які потребують підтримки та мотивації до змін.