20 червня 2025 року 20 працівників уповноважених органів з питань пробації з різних регіонів України долучилися до проведення тренінгу «Пробація у механізмі відновного правосуддя».
Головні теми для обговорення:
-поняття та форми відновного правосуддя;
-процедурні особливості відновного правосуддя;
-переваги та недоліки відновного правосуддя у кримінальному провадженні;
-українська модель відновного правосуддя;
-особливості вивчення та деякі проблеми визначення соціально-психологічних характеристик винного та відображення її у досудовій доповіді.
Тренерка Школи тренерів Інститут професійного розвитку Пенітенціарної академії України, к.ю.н., доцент, підполковник внутрішньої служби
Остапчук Людмила Григорівна провела теоретичну та практичні частини, під час яких учасники ознайомились з елементами відновного правосуддя, які можна використовувати при складанні досудової доповіді.
Надалі заплановано розширення тем тренінгів задля того, щоб більше практичних працівників отримали необхідні знання та навички роботи з обліковими особами.
Важливим акцентом тренінгу стало розуміння того, що застосування підходів відновного правосуддя сприяє не лише ресоціалізації правопорушника, а й реальному відновленню правового статусу як обвинуваченого, так і потерпілого. Це відповідає принципам індивідуалізації покарання та гуманізації кримінальної відповідальності, які лежать в основі сучасного правосуддя.

