📚 Історія професії пенітенціарія у фактах та архівах
Яким було повсякденне життя пенітенціаріїв Волині та Галичини у міжвоєнний період?
Що нам можуть розповісти архіви про організацію в’язничної служби у 1918–1939 роках?
Чому дослідження історії пенітенціарної системи — це не просто “архівна справа”, а ключ до розуміння механізмів державної влади?🤔
💡 30 квітня у Пенітенціарній академії України з гостьовою лекцією виступив Олег Разиграєв — доктор історичних наук, професор кафедри всесвітньої історії Волинського національного університету імені Лесі Українки, автор дослідницької монографії «Світ за ґратами. Пенітенціарна система на Волині та Галичині у 1918–1939 рр.».
📚 Лекція «Корпус тюремних службовців пенітенціарних установ Волині та Галичини у 1918–1939 рр.» стала нагодою заглибитись у маловивчену сторінку історії пенітенціарної системи міжвоєнної доби. Архівні документи, маловідомі історії, неочевидні факти — все, щоб зрозуміти, як формувалась професійна спільнота пенітенціаріїв у непростих умовах постімперської трансформації. Учасники поглибили уявлення про кваліфікацію, дисципліну, релігійність, умови служби, професійні об’єднання, працю допоміжного персоналу, кадрову політику та повсякдення працівників в’язниць Волині та Галичини з 1918–1939 рр., коли ці території входили до складу Польщі.
🧠 Дискусія була глибокою, критичною і живою. Адже йшлося не тільки про історію — говорили про історичний досвід та його цінність для розуміння сучасних процесів. Поглиблене розуміння історії пенітенціарної служби дозволяє краще оцінювати сьогоднішні виклики та знайти ефективні підходи до їх подолання.
📌 Подію організовано за підтримки кафедри теорії та історії держави і права, міжнародного права гуманітарного факультету ПАУ.