Пенітенціарна академія України

Пенітенціарна академія України на тренінгу від Мережі європейських навчальних закладів пенітенціарної підготовки(EPTA)

Пенітенціарна академія України на тренінгу від Мережі європейських навчальних закладів пенітенціарної підготовки (EPTA) з управління професійним стресом для працівників пенітенціарної системи «EPTA training on Occupational Stress Management for Employees of the Penitentiary System»

Тренінг з управління професійним стресом для працівників пенітенціарної системи відбувся 4–5 грудня в м. Ньювегейні (Нідерланди).

Організатори заходу — Мережа європейських навчальних закладів пенітенціарної підготовки (EPTA) і Європейська організація пенітенціарних і виправних служб (EuroPris) за сприяння Навчального центру юстиції Грузії та Нідерландської тренінгової академії Міністерства юстиції. 

У заході взяли участь 23 делегати з 15 країн Європи, серед яких був і представник Пенітенціарної академії України — начальник сектору забезпечення якості вищої освіти В’ячеслав НЕСТЕРЕНКО. 

Під час тренінгу учасники вивчали методи керування професійним стресом і покращення взаємодії в середовищах високого тиску.

Повсякденна професійна діяльність вимагає перебування в режимі постійного спілкування, пов’язаного зі стосунками з різними людьми. У стандартних ситуаціях управляти процесом спілкування відносно легко, але реальність радикально змінюється, коли виникають стресові, конфліктні, важкі ситуації, де виражений високий рівень опору і низький рівень прийняття. Питання особливо актуальне, коли йдеться про працівників виправних установ, які повинні виконувати свої професійні обов’язки в іншому фізичному та соціальному середовищі, що стосується певних правил, норм та спілкування з ув’язненими, які мають індивідуальні вимоги й потребу в психологічній підтримці.

Ключові сесії тренінгу охоплювали такі теми:

  • Розуміння стресу як суб’єктивного досвіду та його подвійної природи — і як мотиватора, і як виклику.
  • Вивчення обов’язків окремих осіб та установ в управлінні стресом, підкреслюючи необхідність політики, чутливої до стресу.
  • Розгляд фізичних, психічних і соціальних аспектів стресу з наголосом на створенні культури на робочому місці, що цінує встановлення меж і заохочує пошук допомоги.
  • Обговорення міжнародних перспектив щодо психологічних послуг та обізнаності стосовно психічного здоров’я у виправних установах.
 

Інтерактивні заходи підкреслили фізіологічний вплив стресу, представили інструменти для розпізнавання сигналів тривоги. Групові обговорення стосувалися щоденних стресових факторів, механізмів подолання, стратегій сприяння стійкості в пенітенціарних службах.

Тренінг став цінною платформою для обміну передовим досвідом і можливістю вивчення складнощів професійного стресу в пенітенціарних службах. Крім практичних інструментів, учасники глибше зрозуміли динаміку стресу, отримали уявлення про дієві стратегії для покращення добробуту у своїх установах.

Дякуємо делегаціям усіх країн за відкритість до співпраці, а організаторам — за отриманий досвід. Набуті під час тренінгу знання вже передаються майбутнім фахівцям Державної кримінально-виконавчої служби України під час занять з навчальної дисципліни «Іноземна мова за професійним спрямуванням» та використовуються в роботі зі співробітниками Пенітенціарної академії України.

Більш детальну інформацію та матеріали тренінгу можна знайти на офіційному сайті за покликанням: https://www.europris.org/events/epta-training-occupational-stress-management-for-employees-of-the-penitentiary-system/ 

Пенітенціарна академія України

Контактна інформація

©2024. Пенітенціарна академія України

Перейти до вмісту