Пенітенціарна академія України

Український досвід дослідження та викладання історії Голокосту в Румунії

🔰 З 7 по 11 липня т.в.о. начальника кафедри теорії та історії держави і права, міжнародного права гуманітарного факультету (очного та заочного навчання) Пенітенціарної академії України Алла Попружна взяла участь у Літній програмі досліджень 📚 «New Perspectives on Researching and Teaching the Holocaust in Ukraine and Romania».

🌐 Міжнародний захід відбувся за ініціативи Меморіального музею Голокосту США (USHMM) у співпраці з Національним інститутом вивчення Голокосту імені Елі Візеля та Факультетом філософії та соціально-політичних наук Ясського університету ім. Александру Іоана Кузи.

Протягом інтенсивної програми учасники досліджували широкий спектр тем, серед яких — антисемітизм, антиєврейське насильство, геноцид ромів, геттоїзація, депортації до Придністров’я, роль місцевої адміністрації та церкви під час Голокосту, повоєнні судові процеси, а також методики викладання теми у 🎓 закладах вищої освіти США, Румунії та України.

📖 У межах заходу Алла Попружна презентувала досвід викладання історії Голокосту у Пенітенціарній академії України. Вона підкреслила, що ця тема є надзвичайно важливою для майбутніх правозахисників, адже глибоке розуміння трагедій минулого сприяє формуванню толерантної, правосвідомої особистості та здатності протистояти дискримінації в сучасному суспільстві:
«Дослідження та викладання історії Голокосту — це не лише про минуле. Це інструмент для виховання громадян, які здатні розпізнавати та протидіяти проявам нетерпимості, насильства й порушенням прав людини сьогодні».

Пенітенціарна академія України

Контактна інформація

Пенітенціарна академія України

©2025. Пенітенціарна академія України