Пенітенціарна академія України

Інститут професійного розвитку: Круглий стіл «Агресія і насильство в сучасних реаліях»

🚫З 25 листопада до 10 грудня в Україні традиційно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», метою якої є об’єднання суспільства у протидії всім проявам агресії та несправедливості.

📌«Домашнє насильство — це не лише фізичні удари, а й будь-яка форма зловживання, яка завдає шкоди емоційному, психологічному чи матеріальному стану людини. Зупинити насильство — означає розірвати коло страху й страждань, у якому опиняються постраждалі». Ця узагальнена теза, яку часто використовують фахівці з правозахисту, психологи та активісти, підкреслює складність і багатогранність проблеми.

🔰 Цього року центр спеціальної підготовки Інституту професійного розвитку Пенітенціарної академії України приєднався до ініціативи та провів круглий стіл на тему «Агресія і насильство в сучасних реаліях».

👩‍💼Модераторка заходу, начальниця центру Наталія Дудка зазначила, що головна мета таких ініціатив — не лише привернути увагу до актуальних проблем, а й спонукати до активних дій у боротьбі з насильством у суспільстві. Байдужість не повинна бути нашою позицією. Пошук допомоги та підтримки — це перший крок до звільнення від цієї проблеми.

🧩У роботі круглого столу взяли участь експерти:
🔹Поліна Ковальська, старша викладачка, представила доповідь «Домашнє насильство під час війни — виклик сьогодення», де висвітлила специфіку цієї проблеми в умовах воєнного часу.
🔹Ірина Калгіна, старша викладачка, розповіла про «Психологічні детермінанти агресивної поведінки», зосередившись на внутрішніх і зовнішніх факторах, що провокують насильство.
🔹Олена Наточій, координаторка мобільної бригади соціально-психологічної допомоги, виступила з темою «Захист і підтримка постраждалих осіб як ключовий елемент системи запобігання домашньому насильству», поділившись практичним досвідом підтримки постраждалих.
🔹Ірина Бірюк, юристка Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, у своїй доповіді «Налагодження ефективної допомоги постраждалим від насильства» представила механізми взаємодії суб’єктів на рівні громад.
🔹Юля Велько, методистка Чернігівського обласного центру соціальних служб, у виступі «Протидія домашньому насильству: соціальний вимір» висвітлила соціальні аспекти протидії гендерно зумовленому насильству.

Подібні зустрічі сприяють формуванню свідомості молодого покоління фахівців щодо складності проблеми насильства в сучасному суспільстві. Вони спонукають до вироблення ефективних стратегій боротьби з цим явищем. ☝️Саме єдність дій, обізнаність і небайдужість є запорукою позитивних змін.

Пенітенціарна академія України

Контактна інформація

©2024. Пенітенціарна академія України

Перейти до вмісту