Європейський правознавець – "Junior School"
Метою тренінгу є підвищення правової обізнаності молоді, формування правосвідомості щодо захисту прав людини, ознайомлення з гуманітарним правом та його застосуванням у місцях несвободи
Про що буде: Проведення тренінгових занять та розробка брошури в сфері освіти прав людини, що дозволить молоді краще розуміти правові та інституційні механізми захисту їхніх прав та свобод, використовувати отримані знання на практиці в повсякденному житті, окрім того під час тренінгу учасники ознайомляться з діяльність правозахисних інституцій, які представляють державний та громадський сектор серед них Уповноважений Верховної ради з прав людини, Безоплатна правнича допомога, ГО “MART”, ГО “Чернігівський громадський комітет захисту прав людини” та інші. Інформаційний компонент тренінгу спрямований на збільшення обізнаності з правових питань, включаючи права людини, механізми захисту прав у суді, процедури звернення до правоохоронних органів тощо.
Тренінг сприяє формуванню активної громадянської позиції та підтримки правової культури в молодіжному середовищі міста Чернігова.
Залучення громадянського суспільства у вигляді юристів, правозахисних організацій та активних молодих лідерів є ключовим елементом успішної реалізації тренінгу. Підхід “рівний рівному” сприятиме збільшенню доступності та ефективності освітніх заходів.
Для кого: молодь віком від 16 до 25 років, учасники проєкту “Європейський правознавець – Junior School”
Денисенко Катерина Вікторівна
Кандидат наук з державного управління, доцент, експерт проєктів “Правова освіта неповнолітніх ув’язнених” (м. Прилуки – 2017 р.) та “Правова освіта неповнолітніх ув’язнених дівчат” (м. Мелітополь – 2018 р.)
- pkv_25@ukr.net
У результаті реалізації тренінгу очікується зростання юридичної грамотності серед молоді, зниження випадків порушення їхніх прав та підвищення загального рівня правової культури в місті. Такий вплив створить сприятливі умови для подальшого розвитку громадянського суспільства та зміцнення демократичних цінностей в Українській державі.
Компетентності: – розвиток правової свідомості та обізнаності;
– комунікативні навички;
– аналітичне мислення;
– практичні навички розв’язання практичних кейсів у сфері захисту прав людини;
– емоційна стійкість.
Формат: очний.
Тривалість: п’ятиденний тренінг.
Кількість учасників: 26 осіб.