Кафедра формування та розвитку професійної компетентності персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України
Історія кафедри
Кафедра формування та розвитку професійної компетентності персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України є порівняно молодим структурних підрозділів нашого освітнього закладу.
Після проведення організаційно-штатних змін в березні 2022 року, відповідно до наказу Міністерства Юстиції України від 11.03.2022 № 1130/5 «Про затвердження структури та штатів Академії Державної пенітенціарної служби» був створений Інститут підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України в складі якого в серпні 2022 року була створена Кафедра підвищення кваліфікації персоналу органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби.
В квітні 2023 році вона була реорганізована в Кафедру формування та розвитку професійних компетентностей персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України Інституту професійного розвитку Академії Державної пенітенціарної служби, а з грудня 2023 року в структурі Пенітенціарної академії України діє Кафедра формування та розвитку професійної компетентності персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України.
З моменту створення кафедру очолював кандидат юридичних наук, доцент, полковник внутрішньої служби Ткаченко О. Г.
У різні роки в її складі плідно працювали досвідчені викладачі й науковці: Кубрак Р.М., Діденко О.В., Музика В.В., Калгіна І.Д., Матвійчук В.П., Залуговська Г.П., Чушкін О.В.
За час своєї діяльності кафедра досягла значних результатів у науковій та освітній сферах, що відображає публікаційна діяльність науково-педагогічних працівників.
Викладачі кафедри активно беруть участь у міжнародних освітніх програмах та постійно підвищують свою кваліфікацію під час проходження стажування в країнах Європейського Союзу (зокрема, у Республіці Польща), що сприяє не тільки вдосконаленню професійних компетенцій науково-педагогічних працівників, але й безпосередньо інтеграції кращих світових освітніх практик у процес професійної підготовки здобувачів освіти.
Завдання кафедри
- Забезпечення, на основі системного підходу, безперервного поліпшення якості освітнього процесу з використанням світового досвіду. Залучення провідних вчених і фахівців галузі до освітнього процесу.
- Участь персоналу Кафедри у роботі експертних рад, робочих груп, тощо.
- Співпраця з органами і установами ДКВС України, іншими установами й організаціями.
- Пропагування наукових знань, участь у роботі конференцій, нарад, семінарів, тощо.
- Удосконалення змісту навчання з урахуванням сучасних досягнень науки, техніки, технології та виробництва.
- Впровадження прогресивних методів і сучасних інтерактивних форм навчання та онлайн курсів.
- Видання підручників, навчальних посібників, методичних розробок, рекомендацій, вказівок, а також іншої навчальної літератури за профілем Кафедри.
- Проведення заходів з підвищення педагогічної майстерності науково-педагогічних працівників.
- Організаційне забезпечення з підготовки та видання публікацій (монографій, словників, довідників, стандарти, наукові журнали, статті, доповіді тощо). Підготовка, сертифікація електронних публікацій.
- Експертиза / рецензування: дисертацій, наукових видань, статей тощо, рецензування, опонування дисертацій.
- Сприяння в перепідготовці та підвищенні кваліфікації науково-педагогічними працівниками Кафедри та здійснення контролю цих заходів.
- Участь персоналу Кафедри у роботі експертних рад, комісій, робочих груп ДКВС України, Міністерства освіти і науки України, спеціалізованих рад із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (доктора філософії) наук.
- Вивчення міжнародного досвіду підготовки фахівців за профілем Кафедри та його використання в освітньому процесі.
- Участь у виконанні міжнародних проєктів, програм.
Контактна інформація
м.Чернігів вул. Шевченка, 103, м.Чернігів (кабінети № 105, 01, 02, 504).
Хмельницька область, Хмельницький р-н, ТГ Хмельницька, Комплекс будівель та споруд 9, кабінет №9
Дніпропетровська область м Кам’янське вулиця Колеусівська 39, кабінет № 12
kfrpkp@pau.edu.ua
Склад кафедри
Навчальна робота
Навчальні курси
Провадження освітньої діяльності у сфері післядипломної освіти Інститут професійного розвитку Пенітенціарної академії України здійснює відповідно до ліцензій: за спеціальністю 262 «Правоохоронна діяльність» з ліцензованим обсягом 500 осіб (первинна професійна підготовка та підвищення кваліфікації). Наказ МОН від 21.12.2018 № 3073-л зі змінами внесеними наказом МОН від 17.11.2021 № 236-л.
Наукова діяльність
Напрямки наукових досліджень
Науково-дослідні теми
“Дотримання прав людини в пенітенціарній системі України” (01.2024 – 12.2028)
Державний реєстраційний номер: 0123U104847
Наукові гуртки
Міжнародна діяльність
Проєкти
Науково педагогічний персонал кафедри формування та розвитку професійної компетентності персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України Інституту професійного розвитку приймав активну учать в роботі:
«Робоча група з розроблення пробаційних програм у 2023 році», а саме у розробці пробаційної програми Подолання домашнього насильства» для повнолітніх та неповнолітніх суб’єктів пробації.
«Робоча група з розроблення програм диференційованого виховного впливу на засуджених у 2024 році», а саме у розробці корекційної програми «Соціально-психологічна адаптація до умов позбавлення волі» (Наказ Департаменту з питань виконання кримінальних покарань від 23.02.2024 № 51/ОД-24 «Про затвердження плану роботи Робочої групи з розроблення програм диференційованого виховного впливу на засуджених у 2024 році»).
Проєкт «Викорінення катування під час чутливих з позиції прав в’язнів процедур роботи установ виконання покарань», а саме з метою навчання претендентів на посади старших інспекторів з дотримання прав засуджених та запобігання катуванням у виправних колоніях здійснює розробку серії тренінгових модулів з питань дотримання прав в’язнів в установах виконання покарань (лист Департаменту з питань виконання кримінальних покарань від 11.09.2024 № 13609//14/2/15-24).
Проект Міжнародного фонду Відродження «Забезпечення розумного балансу між наркополітикою та громадським здоров’ям в Україні», термін реалізації 08.12.2020–08.11.2021 (Завершений)
Робоча група щодо обговорення концепції пробаційної програми «Подолання домашнього насилля» для повнолітніх та неповнолітніх суб’єктів пробації, реалізованої компанією Alinea International та фінансованої Урядом Канади. (Завершений)
Проектів програми ЕРАЗМУС+ Центр Європейського Союзу Жана Моне з Циклічної та Зеленої Економіки JM ECO (620627-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CoE) та Жан Моне Підтримка Асоціацій EUforUA (611278-EPP-1-2025) (Триває)