Пенітенціарна академія України

Наукова бібліотека ПАУ: Нові надходження. 13 листопада 2024

Наукова бібліотека Пенітенціарної академії України пропонує до вашої уваги нові видання, подаровані Мариною Будзар – науково-педагогічним працівником кафедри історії України факультету суспільно-гуманітарних наук Київського університету ім. Бориса Грінченка, що стануть цінним джерелом для вивчення біографії визначних постатей, аналізу історичних подій.

Ці видання будуть корисними для наукових досліджень, формування історичної та культурної свідомості, а також для глибшого розуміння подій і персоналій, які вплинули на хід історії.

13 листопада 2024 року

  1. Борис Грінченко: сам про себе й у спогадах сучасників : хрестоматія / упорядники: М. Будзар, А. Гедьо, О. Іванюк, Є. Ковальов. – Київ : Київ. ун-т ім. Б. Грінченка, 2023. – 360 с. – іл.

     У хрестоматії зібрано автобіографічні й мемуарні тексти, що містять матеріали для біографії Бориса Грінченка (1863–1910), визначного українського громадсько-політичного діяча, педагога, літератора, філолога, етнографа, фольклориста. У виданні розкрито соціальні, політичні й культурні особливості Грінченкового світу. З поданих джерел можна довідатися про суспільно-політичні переконання, педагогічне, літературне і громадське служіння Грінченка, його комунікаційне коло.

       Хрестоматія стане в нагоді всім поціновувачам історико-культурної спадщини України, хто цікавиться життєвими практиками та ідейними шуканнями українців на межі ХІХ–ХХ ст.

  
  
  1. Олександр Довженко / Авт. текст, упоряд. док., прим., підбір іл. Ю. І. Шаповала; худож.-оформлювач Р. В. Варламов. – Т. 1. – Харків : Фоліо, 2022. – 510 с. – іл. (Митці на прицілі).

        Вміщено розповідь про незнаного Олександра Довженка (1894–1956). Учасник боротьби за незалежну Україну, згодом член партії «боротьбистів», а потім дипломат, художник, письменник і кінорежисер зі світовим ім’ям, він опинився під щільним багаторічним наглядом комуністичних спецслужб. Вони фіксували кожен його крок, настрої, плани, діяльність, а серед найближчого кола Довженка було чимало інформаторів.

      У виданні використано унікальні документи і матеріали зі справи-формуляра, а також деякі інші архівні джерела.

  
  1. Кравченко Віктор

Я вибрав свободу: спогади / Віктор Кравченко. – Київ : Смолоскип, 2022. – 736 с.

         У виданні висвітлено спогади Віктора Кравченка – українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом Комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня й винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку, яка сколихнула весь західний світ.

  1. Ріс Лоренс

Гітлер і Сталін. Тирани і Друга світова війна / пер. з англ. Катерина Диса. – 3-тє вид. – Київ : Лабораторія, 2022. – 480 с.

       Гітлер і Сталін – два найвідоміших тирани ХХ ст., які втілювали єдиний принцип авторитарної влади. Злочини сталінського режиму не менш жахливі, аніж нацистського, однак за цими двома лідерами люди чомусь ішли до кінця. Чому?

       У книжці вміщено сповіді тих, хто наживо був свідком правління двох деспотичних історичних постатей. На основі розповідей солдатів Червоної армії і вермахту, цивільного населення й навіть тих, хто перебував у найближчому оточенні до Гітлера і Сталіна, автор зміг передати залаштунки кривавого протистояння, таємних політичних процесів і нещадних доленосних рішень.

Пенітенціарна академія України

Контактна інформація

©2024. Пенітенціарна академія України

Перейти до вмісту