Впровадження європейських цінностей та практик у пенітенціарну систему України починається з підготовки фахівців нової формації.
Пенітенціарна академія України, що підпорядковується Міністерство юстиції України, є закладом вищої освіти, який переймає кращі світові підходи до підготовки працівників в’язничної системи.
У рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Допомога пенітенціарній системі у відповідь на збройний конфлікт та пов’язані з ним нагальні потреби в Україні (PACE.UA) Programme), Фаза І» Академію з офіційним візитом відвідала делегація експертної місії ООН (UNODC – United Nations Office on Drugs and Crime). Зустріч стала важливим кроком на шляху впровадження передових європейських практик у навчальний процес ПАУ.
В.о ректора Пенітенціарної академії України Юлія ПЕТРОВСЬКА:
«Впровадження програми гарантуватиме, що національні практики поводження з ув’язненими та особами, які перебувають під вартою, відповідатимуть загальновизнаним міжнародним та європейським стандартам у пенітенціарній сфері»
Візит представників офісу Управління ООН з наркотиків та злочинності в Україні передбачав реалізацію активності 1.1.1 – «надання консультацій щодо організаційної структури та подальшого вдосконалення навчання персоналу пенітенціарних установ, яке забезпечує Пенітенціарна академія України, разом із проведенням спеціального навчального курсу з навчання дорослих», яка стосувалася проведення тренінгу.
Дводенний навчальний марафон для науково-педагогічних працівників ПАУ проводили члени делегації:
міжнародний експерт Шейн Брайанс (Сполучене Королівство),
координатор програми PACE.UA, програмний офіцер з питань пенітенціарної та тюремної реформи Кароліна Ньєто Гомес (Колумбія).
Корисні для викладацької діяльності знання, кращі світові практики підготовки фахівців пенітенціарної системи і важливість дотримання мінімальних стандартів поводження з в’язнями (Правил Нельсона Мандели), які є основою формування справедливого і прогресивного суспільства, — усе це серед тем, які розглядали й обговорювали наші учасники разом із запрошеними експертами.
Щиро дякуємо Ірину Головачук — проєктного спеціаліста, програма УНЗ ООН “Допомога пенітенціарній системі у відповідь на збройний конфлікт та пов’язані з ним нагальні потреби в Україні (PACE.UA)” за організацію тренінгу, який став початком розвитку важливих ініціатив для нашого закладу вищої освіти.
Подія відбулася завдяки тісній співпраці між Управлінням ООН з наркотиків та злочинності в Україні і Міністерством юстиції України та за підтримки Уряду Федеративної Республіки Німеччина.